USB/Flash Bellek Kapasite Arttırma Nasıl Yapılır? (Aksesuar Bilgileri)

Concord 8 GB USB 2.0 Metal Flash Bellek

USB, verilerimizi depolamayı sağlayan küçük aletlerdir. Belli kapasitesi olan bu aletlerin kapasitesinin arttırılması son zamanlarda dikkat çekmektedir.

On binlerce anınız var ve telefonunuzda, bilgisayarınızda ya da tabletinizde alan yoksa onları silmek yerine ek bir usb depolama yapmak en doğru tercih olacaktır. Bugün baktığımızda USB ya da flash bellekler en doğru tercihlerden biridir. Bugün USB’ler herkes tarafından tercih edilmekte verilerin depolanması ya da bir yerden bir yere aktarılmasını sağlayan mikro cihazlardır. Hem kullanışlı hem de ucuz olması ise cabasıdır. Bu nedenle USB alırken kaliteli olanı almak en doğrusudur.

USB’lerin kullanım kolaylığının yanı sıra bu aletlere çok kolay bir şekilde zararlı yazılımlar temas ettiği için bir cihazdan aldığı virüsü başka bir cihaza bulaştırma riski de çok fazladır. Bu nedenle virüslü olmayan elektronik cihazlarda tercih edilmesi en mantıklı tercih olacaktır.

USB/Flash Bellek Neye Yarar?

USB’ler elektrik gücü olmasa bile kolay bir şekilde kullanılabilen ya da verinin ana kaynaktan silinse ile tekrar formatlanmasına katkı sağlayan bir cihazdır. Yapısı mekanik değil elektroniktir. İçinde bulunan minik bellek devriyesi sayesinde verileri kolay bir şekilde sağlar ve depolar. İçerisinde basit bir hafıza çipi bulundurmaktadır. 8 GB, 16 GB, 32 GB, 64 GB, 125, 256 GB olmak üzere belli başlı bellek kapasiteleri de bulunmaktadır. Bunların en büyüğü 1TB olup buna ve daha üstüne de Hard Disk denilmektedir.

USB’nin Kapasitesi Arttırılabilir mi?

Bu sorunun cevabı aslında çok basit, USB’ler belli başlı kapasiteye dayalı dayalı hafıza çiplerine sahip olduğu için bu aletlerin kapasitesini kolay bir şekilde arttırmak kolay değildir. Bunun için belli başlı yazılımlar gerekmektedir. Bunlar da bu USB’leri üreten firmalarda bulunmaktadır. En iyisi böyle bir yola girmek yerine yeni bir USB bellek almaktır.

USB Bellek Kapasitesini Arttıran Yazılımlar

Böyle yazılımların ve programların sayısı günden güne artmaktadır. Bu yazılımları kullanarak USB bellek kapasitesini formalite olarak arttırabiliriz. Fakat bu sadece göstergededir. Yani halen o belleğin kapasitesi eski seviyesindedir. Bu nedenle sadece görünüş olarak değiştirebiliriz. Yani 32 GB belleğe sahip bir USB 64 GB olabilir fakat sadece 32GB’lik usb gibi bir veri alabilir.

Toptan olarak 01GSM farkıyla toptan hafıza kartı – flash bellek ürünlerimize göz atmayı unutmayın. Herkese keyifli alışverişler dileriz.