Oyuncu Mouselarında Dpi Önemi 

Oyuncu Mouselarında Dpi Önemi

Oyuncu mouselarında dpi önemi  hız ve duyarlılıkla alakalı bir durumdur. Uzun süre sürekli kullanım yapılacağında kullandığınız farenin önemi büyüktür.

Dpi Tanımı 

DPI nedir ve ne anlama gelmektedir soruları fare alırken merak ediyor olabilirsiniz. Özellikle oyuncu fareleri için kullanılan bu ürünlerde yüksek DPI arayışı sıklıkla görülen bir durumdur. Profesyonel bir fare kullanıcısı olanlar için dpı ayarı önem kazanır. Fareler için DPI çözünürlük birimi olarak tanımlanabilir. İnç başına düşen nokta değeri duyarlılık olarak anlam kazanır. Yani tıklama duyarlılığındaki hassasiyeti ölçmek üzere bu değer nitelendirmesi yapılmaktadır. Kullandığınız farede okunacak nokta çoksa DPI değeri yüksek demektir.

Fareyi hareket ettirirken ne kadar hızlı olursa DPI değeri o kadar yüksek anlamına gelir. İşaret hassasiyeti ve tıklama hızı bu açıdan birbirine bağlı olacaktır. Yani siz fareyi elle yönlendirdiğinizde sizin istediğiniz şekilde yönlenmesi gerekir. Bu yüksek hassasiyet özellikle oyun oynarken hızınızın ve işlemleri istediğiniz hızda yapabilmeniz adına kritik önem taşır. Oyunla epey zaman geçiriyorsanız budetaya önem verebilirsiniz.Birinci şahıs nişancı oyunu oynayanlar açısından bu ihtiyaç olarak düşünülebilir.

Çalışma sistemi açısından fare içinde lazer- optik bölümde tarama ve hareket vardır. Fare çözünürlüğü ne kadar iyiyse harekete verilen tepki de bu derece artmış olacaktır. Yani odak noktanız çözünürlük olmalıdır.

Yüksek Dpi Kaliteli Fare Mi Demek

Yanılma olmaması bakımından yüksek dpi çözünürlük ve değer demek kaliteli fare anlamına gelmez.  Gereksiz masraf olmaması açısından oyun dışı kullanımlarda ortalama bir fiyatla bu dpı çözünürlüğü bulabilirsiniz. Yani faredeki yüksek dpi değeri demek size yüksek kalitede ve dayanıklı bir fare anlamı sunmaz.  Hem malzeme dayanıklılığı hem de çözünürlük açısından değerlendirme yapmalısınız.

Oyun Farelerinde DPI Düşüklüğü

Oyun faresi almak isteyenlerin çözünürlük açısından değeri yüksek DPI bulması gerekir. Oyun fareleri, genelde ne tür oyunlar oynadığınızla da alakalıdır. Bu 800-1000 DPI aralığında değil de daha yüksek ve değiştirilebilir aralıkta ürün demektir. Oyunlarda ani hareket, hızlı bir etki vs. için değiştirilebilir ayarda kullanım amaçlanmalıdır. Diğer teknik özellikler açısından da kapsamlı değerlendirme yapmalısınız.

01GSM olarak oyuncular için geliştirilmiş mouse, klavye gibi ürünlerin toptan satışını da yapmaktayız. Bayiler olarak en uygun fiyata satın alabilirsiniz. Özellikle PG-8862 Kablosuz Oyuncu Mouse modeline göz atmanızı tavsiye ederiz.