Hafıza Kartı Özellikleri

hafıza kartları

Flash memory card, gibi özellikleri de olan hafıza kartı kullanım alanı ve işlevsel özellikleri bakımından son derece avantajlıdır. 01 GSM avantajlı bir kullanım sağlar.

Hafıza Kartı Tüm Özellikler

Hafıza kartı çeşitleri ve özellikleri temel amacı bakımından ele alınabilir. Bu kartın kapasitesi çeşitlere ayrılır ve giriş yerlerine göre çeşitlenmektedir. Sandisk yaygın kullanılan bir türdür. Bilgisayarlarda, fotoğraf makinelerinin içinde kullanılan hafıza kartları giriş yerleri ve uyum sağlayan aparatlara göre belirlenebilir.

  • Memory card- hafıza kartı çeşitleri temelde belge, video ve dosya saklama amacıyla üretilmektedir. Bu tür saklanacak depolanacak verilerin ne amaçla kullanılacağı meslekle ve tercihlerle alakalı bir durumdur.
  • Bilgisayarların kendi hafızaları dolduğunda ek depo alanı kullanılacağında cihazlarda bu ekleme ile geniş bir alan bulmuş olursunuz.
  • Hafızayı artırmakhafıza kartlarının temel özelliğidir.

Hafıza Kartları Nerede Kullanılır?

Hafıza kartlarıkullanım alanı oldukça genişlemiştir.  Dijital kameralar, tablet ve bilgisayarlar, diz üstü bilgisayarlar akıllı telefonlar, çeşitli müzik çalarlar vs. üzerinde kullanılabilir. Bazen de yazıcı ve oyun konsolları ile de kullanımı mümkündür. Temel saklama depoları olarak bilinen bu malzemeleri kendi ihtiyaçlarınıza göre ayarlayarak alabilirsiniz.

Hafıza Kartı Yazma Hızları

SD Kart hızları konusunda özelliklere bakılacak olursa Class 4- minimum 4 mb/s, class 6- minimum 6 mb/s, class 10- minimum 10 mb/s gibi sıralama yapılabilir. Bir cihaza hafıza kartı takıldığında işlem hızında bazı durumlarda değişiklikler olabilir. Bu açıdan cihazınızın da kapasitesiyle uygun bir ekleme yapmaya özen gösteriniz. 

Fotoğraf Makinesi Hafıza Kartı Özellikleri

16 GB- 32GB-64GB-128 GB gibi çeşitlerde bulacağınız hafıza kartı türlerini toptan mağazamızdan hızlıca alabilirsiniz.Fotoğraf makinelerinde sıkça bu hafıza kartları gereksinimi duyabilirsiniz. Tek seferde çok yükleme yapıyorsanız en yüksek GB olandan alabilirsiniz. Film arşivleri için ve sık video depolama işlemi yapanlar için bu önemlidir. Hafıza kartı büyük olarak toptan arama yapmanız bu anlamda yanıt bulacaktır.

Küçük çaplı depolama alanları için de 16-32 GB özelliği aranabilir. Toptan mağazamız toptan hafıza kartı ve tüm diğer telefon, bilgisayar aksesuarları konusunda geniş kapsamda hizmet verecektir.