Güvenilir Alışveriş Sitesinde Olması Gerekenler

Güvenilir Alışveriş Sitesinde Olması Gerekenler

 

Tüketiciler internet üzerinden alışveriş yaparken güvenilir alışveriş sitesinde olması gerekenler konusu oldukça önemli bir konumda olmaktadır.

Alışveriş Sitesinin Güvenli Olup Olmadığını Anlamak İçin Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bir sitenin güvenilir bir internet sitesi olup olmadığını anlamak için bazı şeylere dikkat etmek yeterlidir. Dikkat edilmesi gereken en önemli unsur sitenin adresinin başında https://www olarak ibaresi yer alması gerekmektedir. Bu ibare bağlantı güvenli anlamına gelmektedir. Güvenli bağlantıda bilgileriniz örneğin şifreler veya kredi kartı numaraları siteye gönderir iken gizlilik taşımaktadır. Ayrıca güvenli olan sitelerin URL adresinin yer aldığı yerde kapalı kilit simgesi yer almaktadır. Bu kapalı kilit simgesi sitenin güvenli olduğunu ve https://www olan güvenlik sertifikası olduğu anlamına gelmektedir.

İnternet sitesinin güvenilir olup olmadığını anlamanın bir diğer yolu ise internet üzerinde alışveriş sitesi hakkında yapılan yorumları okumaktır. Bu şekilde sitenin güvenilirliği ve ürünlerin ne kadar sürede geldiği gibi konular hakkında kolaylıkla bilgi edinebilirsiniz.

İade Şartları

İnternet sitelerinin güvenilir olup olmadığını anlamanın yolu olarak alışverişi yapılan ürünlerin iadesine izin verilmesi durumu göz önüne alınabilir. Bazı durumlarda para iadesi bazı durumlarda ise farklı bir ürün ile değişim şeklinde iade işlemi yapılabilmektedir. İade işlemine hiçbir şekilde izin vermeyen alışveriş sitelerin ise fazla güvenilir olmadığını söyleyebiliriz. İnternet sitemiz üzerinden yapacağınız alışverişlerde 30 güne kadar iade kabul edilmektedir. Zarar görmüş, kutusu atılmış ürünlerin ise maalesef iadesi kabul edilememektedir. Ürün iadesi kabul edilmeyen durumlarda ürün miktarı bir sonraki siparişte düşürülebilmektedir. Her ürünün iadesinde farklı iş akışı uygulanabileceğinden detaylı bilgi almak için müşteri hizmetleri üzerinden bize ulaşarak hukuki açıdan ürün iadesi hakkında bilgi alabilirsiniz.

Güvenilir Alışveriş Sitelerinin Referansları

Güvenilir alışveriş sitelerinin referansları bulunmaktadır. Bu referanslara bakarak da online alışveriş sitesinin güvenilir olup olmadığı anlaşılabilir. Referans olmuş olan bu şahıslara veya kurumlara internet sitesi veya müşteri hizmetleri numarası üzerinden ulaşarak da referans durumunu teyit edebilirsiniz. Referansların güvenilir kurumlardan oluşması alışveriş yapılacak olan internet alışverişi sitesini de güvenilir olduğunu gösterecektir. Bu referanslarla irtibata geçerek site hakkında görüş ve önerilere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 01GSM olarak sitemizde 3d aktif ve SSL koruması ile tüm bilgiler korunmaktadır. Sizler de telefon aksesuarları, toptan şarj aleti ya da farklı ürünleri sitemizden güvenle ödeme yaparak alabilirsiniz.